Опитування №1

Тиждень, присвячений безпечній роботі в мережі Інтернет та раціональному використанню гаджетів закінчується. Сподіюваємось, що всі учні нашої школи ознайомились зі змістом розділу "Безпека в Інтернеті". Якщо хтось не встиг, то саме час це зробити і батькам порадити.

В рамках вищевказаного тижня ми провели цікаве опитування для учнів 5-11 класів під назвою "Смартфон та здоров'я". Ми висловлюємо щиру вдячність тим 151 учням, що взяли участь в даному опитуванні.

Якщо аналізувати по класах, то найбільш активними були учні 5-х класів, а за статтю - дівчатка.

aa1

Питання 1. Скільки років ви користуєтесь смартфоном?

aaa1

З діаграми робимо висновки: більшість наших учнів користуються смартфоном від 4 до 7 років (52,3%). І всі 100% дітей володіють смартфонами.

Питання 2-3. Скільки часу на добу ви проводили до карантину / проводите під час карантину?

a2

Спостерігається збільшення часу проводження дітей за смартфоном під час карантину. Значною мірою зросла кількість учнів, що проводять за смартфоном по 6-8 годин на добу (з 6,6% до 16,6%, також більше учнів проводять за смартфоном понад 8 годин на добу (було 4 учні, стало - 18).

Питання 5. Чи відчуваєте ви пагубний вплив смартфона/планшета на зір?

a3

10 дітей (6,6%) відповіли, що вони підозрюють розвиток короткозорості, в 49 учнів (32,5%) очі постійно втомлені, але більшість учнів відповіли, що очі не втомлюються і зір в повному порядку (89 дітей, 58,9%). Насправді, результати по цьому питанні ми не можимо сприймати за позитивні, оскільки 41% опитаних (67 дітей) в тій чи іншій мірі відчувають негативний вплив на зір від надмірного користування смартфоном/планшетом.

Питання 6. Чи робите ви вправи для очей при тривалому користуванні смартфоном/планшетом/ноутбуком?

a4

Без коментарів.

Питання 7-8 показують, що дітям не сильно важливо, яка в дисплеях їх смарфонів матриця та чи є в ній ШИМ.

a5

Для довідки: ШИМ (ШІМ), Широтно-Імпульсна Модуляція  - незамітне мерехтіння, яке дуже не слабо псує зір. Як правило, ШИМ присутній у екранах зі встановленою матрицею AMOLED і практично відсутній в матрицях, виготовлених по технології IPS. Перевірити, чи є у дисплея вашого сматфону ШИМ дуже просто. По-перше, прочитайте про модель вашого телефону в Інтернеті характеристики. Якщо матриця IPS - вам немає чого боятись, там ШИМ відсутній. Якщо ж в сматфоні використовується AMOLED-матриця, то встановіть в телефоні мінімальний рівень яскравості, візьміть інший смарфон, включіть камеру і наведіть на екран вашого смартфону, ви побачите мерехтіння та полоски. Для очей вони не видимі, проте здійснюють пагубний вплив на зір. В найсучасніших смартфонах, які недавно створили, додали функцію DC dimming, яка знижує шкідливе для очей мерехтіння до 20-30%, але повністю його не усуває. В Iphone 11 Pro якість AMOLED-дисплею дуже висока, тому там мерехтіння значно менше, ніж в інших брендів, але всерівно присутнє. В дешевих Samsung’ах для прикладу, просто "вирвиглазий" ШИМ.

Результати питань 9-10 наочно демонструють великий рівень залежності від Інтернету у наших учнів:

a6

a7

Ну і на останок, дякуємо вам за те, що не будете забувати про сайт школи після закінчення карантину.

a8