Війтівський опорний заклад, один з 300 шкіл України, відібрано Державною службою якості освіти для моніторингового дослідження результатів навчання з математики та української мови серед учнів 6-х та 8-х класів. Мета дослідження – вивчення освітніх втрат протягом двох останніх років, спричинених карантинними обмеженнями та військовим станом у країні. Отримані дані стануть основою для регулярного відстежування результатів навчання учнів, корегування програм та формування освітньої політики у майбутньому.

Тестування загалом охоплює понад 10 тисяч учнів з відібраних шкіл. У кожному закладі до моніторингу долучено один клас із паралелі шостих класів та один клас із паралелі восьмих класів. Вивчатимуться результати навчання учнів щодо засвоєння тем за два роки навчання (5-6-ті та 7-8-мі класи відповідно).
У нашому закладі освіти участь у моніториноговому дослідженні приймають 48 учнів та учениць 6б та 8б класів.
Протягом квітня-травня здійснювалась попередня організаційна робота. Це онлайн наради адміністрації закладу освіти з фахівцями ДСЯО, відбір інструкторів для роботи з дітьми, реєстрація учасників на платформі Всеукраїнської школи онлайн, пробне тестування.
16 - 17 травня проходить онлайн тестування учнів 6-х і 8-х класів з математики за завданнями, які розробила Державна служба якості освіти України за підтримки проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» та участі педагогів-практиків, авторів навчальних програм і стандартів. Моніторинг проходить за чітко розробленим алгоритмом та у визначений час. Обовязковою умою є наявність спостерігача від ДСЯО, який забезпечує дотримання академічної доброчесності.
Дані, які опрацьовуватимуться в ході моніторингу, будуть конфіденційними та оприлюднюватимуться лише в узагальненому вигляді. Результати свого тестування зможе побачити лише учень/учениця у власному кабінеті на платформі ВШО. Натомість Державна служба якості освіти результати окремо взятої школи чи класу не публікуватиме та не надаватиме директору чи педагогам.
На наступному тижні учні братимуть участь у Тож, бажаємо успіхів нашим дітям та дякуємо інструкторам Валентині Дмитренко, Оксані Жуковській, технічним адміністраторам Олександру Ковальчуку та Сергію Попсую за якісну організацію моніторингу у закладі освіти. Ми отримали гарний досвід співпраці з ДСЯО, який зможемо використати в процесі розбудови внутрішньої системи якості освіти Війтівського ліцею.

monitoring2

monitoring3