Згідно Указу Президента України від 09.11.2015 року № 633 в Україні 21 листопада відзначається День Гідності та Свободи.

В цей день ми згадуємо патріотизм й мужність наших співвітчизників, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

З метою  вшанування громадянського подвигу учасників Помаранчевої революції та Революції Гідності, національно-патріотичного виховання дітей, учнівської молоді, утвердження демократичних цінностей, ідеалів свободи і справедливості, європейського шляху розвитку України у  Війтівській ЗОШ пройшли заходи, які висвітлюють доленосні сторінки в історії України початку XXI століття.

Зокрема, протягом 23-27 листопада 2020 року вчителем історії Лукашенко Д.А. було проведено:

- урок пам'яті «Майдан та українська національна ідея» та урок-реквієм «Пам’яті «Небесної Сотні» для учнів 6 класів;

- інформаційна експрес-хвилинка «Герої нашого часу» та патріотично-мотиваційна відеохроніка «Народ мій завжди є, народ мій завжди буде» для учнів 7-х класів;

- година відваги і памяті  «Молитва за Україну» та урок мужності «Зима, що нас змінила» для учнів 8-х класів;

- година спілкування з елементами тренінгу «Вчимося жити за законами Гідності й Свободи» та усний журнал «Вшануємо подвиг патріотів» для учнів 9-х класів.

- тематичний лекторій з окремими групами кожного класу «Євромайдан в українській історії» з відвіданням виставки в шкільній бібліотеці відповідних матеріалів із періодичних видань на тему  «21 листопада – День Гідності та Свободи».

Під час проведення зазначених заходів було представлено презентаційні виступи учнів, реконструйовано елементи історичних подій  Євромайдану, проілюстровано окремі значущі етапи Революції Гідності, переглянуто документальну відеохроніку, вшановано  полеглих героїв хвилиною мовчання, проаналізовано сутність демократичних цінностей та європейський вибір нашої держави, які змінили життя українців, їх бачення світу, своєї держави і себе, акцентовано увагу на розумінні єдності і цілісності України, усвідомленні  причетності і особистої відповідальності  кожного за творення історії і майбутнього нації, готовності стати на захист ідеалів свободи та справедливості.

den gidnosti1

den gidnosti2