31 грудня 2020 року напередодні Різдвяно-новорічних свят учні 9-Б класу разом із керівницею гуртка «КіЛ» учителькою української мови і літератури Валентиною Василівною Теслюк відтворили середньовічну вертепну виставу, яка традиційно присвячена моменту народження Христа.

Вертеп (зі старослов’янської – печера) – мандрівний театр маріонеток, поширений в Україні в барокову добу (ХVІІ-ХVІІІ ст.).

Дійові особи: Звіздар, Пастухи – 2, Ангел, Цар Ірод, Воїни – 2, Князі – 3, Мошко, Смерть, Чорт, Сила (сковородинські мотиви).

Особливістю виступу дев’ятикласників стало виконання поміж інших саме місцевих колядок. Тішить те, що учні були креативними в створенні костюмів: одним із основних елементів стали маски (як данина часові), до яких було додано деталі, щоб маски гармоніювали з основним костюмом.

Вертепне дійство, відроджуючи народну традицію, набуло сучасного змісту.

Виступ відбувся в улюбленому місті школярів, яким щороку стає шкільний хол, стилізовано облаштований як Вертеп.