18 лютого відбувся районний семінар учителів біології на базі Війтівської ЗОШ І-ІІІ ст. Тематикою  заходу обрано актуальне питання сьогодення «Розвиток критичного мислення  у процесі впровадження компетентісно-орієнтованого навчання».

«Епіграфом» до теми семінару була притча «Шість капелюхів», адже ознаками людини, яка критично мислить, є:
- вміння сприймати думки інших критично;
- компетентність в різних питаннях (галузях);
- небайдужість у сприйнятті подій;
- самокритичність;
- допитливість;
- здатність до діалогу і дискусії.
Учителі відвідали  та проаналізували 2 уроки.  Урок біології у 8-А класі на тему «Будова та функції спинного мозку» (учитель Білозір О.П.) проведено з використанням мультимедійної презентації. Учителька вдало  застосувала елементи проблемно-пошукового навчання та вправи на розвиток критичного мислення учнів. Діти показали гарний рівень знань та практичні вміння.
Урок біології у 9-Б класі на тему «Роль різних наук в обґрунтуванні теорії еволюції» вразив учасників семінару інноваційністю та науковістю. Учні дискутували, наводили аргументи, відкидали хибні думки, тобто вчилися мислити критично. Учитель біології Демидов А.М. з метою актуалізації опорних знань та  закріплення вивченого матеріалу продемонстрував використання системи голосування та перевірки знань «SunVote», адже одним з перших у районі освоїв нове програмне забезпечення та вдало апробовує  на уроках біології.

На  семінарі презентовано методичні рекомендації щодо розвитку критичного мислення на уроках природничого циклу (учитель  Дяківської ЗОШ І-ІІ ст. Шевченко С.М.)  та підведено підсумки обласного етапу олімпіад з біології та екології (методист Романчук І.П.).
Оскільки, Війтівська школа є центром екологічної просвіти та дослідницької роботи, то учасники семінару також відвідали позашкільний екологічний захід «Світ навколо любові просить»,  в рамках якого учні-учасники обласної олімпіади з екології продемонстрували захист науково-дослідницьких проектів.
Спільнота учителів біології вдячна колективу  Війтівської школи І-ІІІ ст. за високий рівень організації районного семінару, а досвід роботи Білозір О.П. та Демидова А.М. буде впроваджуватись у районі.