5 травня у Війтівській школі працівниками Бершадської станції екстреної допомоги: старшою фельдшеркою Олесею Василівною Заморською та фельдшерками Юлією Дмитрівною Маринич і Оксаною Анатоліївною Чернегою для вчителів та учнів середніх і старших класів були проведенні заняття «Базова серцево-легенева реанімація, відновлення прохідності дихальних шляхів, зупинка масових кровотеч, прийом Геймліха». Фахівці ділилися своїми ґрунтовними знаннями, давали відповіді на запитання учнів та вчителів, проводили практичні заняття.

«Ці навчання важливі не лише в умовах військової загрози. Це необхідно, перш за все, щоб знати прийоми, які можна застосувати в повсякденному житті. Тим самим ми зможемо врятувати чиєсь життя. Завжди лячно робити це вперше, адже є страх нашкодити людині, травмувати її. Саме для цього ми сьогодні вчитимемосянадавати першу домедичну допомогу», - розповіла Олеся Заморська.

Упродовж трьох годин охочі практикувалися робити базові дії у випадку тих чи інших найпоширеніших ситуацій, зокрема штучне дихання,непрямий масаж серця та зупинка кровотечі.

Також в межах навчань медики розповідали як правильно робити компресію: скільки потрібно натисків (100-120 за хвилину) та як їх чергувати зі штучним диханням (через кожні 30 натисків на грудну клітину).

Завдяки таким якісним тренінгам вчителі та учні школи опановують вкрай необхідні у складний воєнний час навички надання першої домедичної допомоги.

Висловлюємо щиру подяку працівникам Бершадської станції екстреної допомоги та впевнені в подальшій плідній співпраці з вами на благо спільної мети – рятування людського життя.

tren zan1

tren zan3