Інтернет - всесвітня комп’ютерна мережа. Інтернет можна розглядати як глобальну інформаційну систему.

Всі дані, що представлені нижче, надані міжнародною організацією Datareportal https://datareportal.com/ і є актуальними на початок 2020 року.

GlobalDigitalOverviewJanuary2020DataReportal

Всього жителів: 7,75 млрд.  Користуються смартфонами: 5,19 млрд. Користуються інтернетом: 4,64 млрд. Користувачів соц. мереж: 3,8 млрд. Середній час в Інтернеті: 6 год 43 хв.

Користувачі Інтернету в Україні на початок 2020 року

ukraineInternet2020

Кількість інтернет-користувачів в Україні в %

int users ukr Частота користування Інтернетом

how often

96% дітей віком 10-17 років являються користувачами Інтернету!

Ставлення дітей до розповсюдження особистої інформації

pers info kids

З кожним роком кількість користувачів всесвітньої мережі неухильно зростає. Інтернет-технології вже стали невід’ємною частиною життя сучасного суспільства. Нікого не дивує те, що в 3 роки малюки самостійно дивляться мультики на YouTube, а першокласники шукають необхідну інформацію за допомогою Google.

Та більшість дітей не володіють інформацією про небезпеку Інтернету й не мають сформованих навичок онлайн-культури.

Які існують ризики перебування в глобальній мережі? Чому учнів так приваблює Інтернет? Як вберегти свою дитину від небезпеки кіберпростору?

Навіщо дітям Інтернет?

У світі сучасних технологій діти про можливості глобальної мережі дізнаються значно раніше за своїх батьків. Невміння орієнтуватися в онлайн-просторі навіть порівнюють із невмінням писати та читати. На тлі стабільно високого рівня користування Інтернетом серед дітей віком 11-17 років сьогодні зростає число користувачів молодшого шкільного віку (6-10 років).

Серед основних потреб, що спонукають дітей перебувати в кіберпросторі, є:

1. Пошук інформації — в Інтернеті можна знайти практично все (відповіді на шкільні завдання, новини, ресурси для хобі).
  2. Розваги — у віртуальному просторі діти грають в онлайн-ігри, слухають музику, дивляться фільми й відеоролики.
  3. Спілкування — ця потреба яскраво проявляється в підлітковому віці: діти знайомляться й шукають нових друзів у соціальних мережах, чатах, беруть участь у дискусіях і віртуальних форумах.

До того ж, на сьогоднішній день Інтернет став потужним засобом навчання. Мережеві освітні ресурси допомагають дітям прискорити й оптимізувати навчальний процес, підвищують його якість завдяки максимальній структурованості та цікавій формі викладення матеріалу.

kid 1

Але обізнаність дітей, та й більшості дорослих, щодо безпеки в кіберпросторі залишається дуже низькою.

Обов’язково перегляньте інші розділи Інтернет безпеки для підвищення вашої обізнаності при користуванні глобальною мережею.